zabawki dla dziecka
fot. pexels.com

Roczne dziecko, które zaczyna już być coraz bardziej aktywne potrzebuje do swojego rozwoju m.in. interaktywnych zabawek. Tego typu zabawki sprawdzą się również dla kilkulatka, ale roczek dziecka to taki czas, w którym warto zgłębić ten temat. Zobacz więc, jakie zabawki sprawdzą się dla najmłodszych i dlaczego właśnie te.

Zobacz też: http://jegoego.pl/zabawki-interaktywne-na-roczek/

Zabawki interaktywne, czyli jakie?

Wielu rodziców z rocznym dzieckiem lub osoby, które chcą rocznemu dziecku podarować prezent – zastanawiają się dlaczego właśnie interaktywne zabawki będą najbardziej wskazane. Otóż jak mówi nazwa, są to zabawki, które wymagają multi aktywności dziecka, zaangażowania, skupienia uwagi. Zabawki interaktywne to takie, które zmuszają dziecko do wielu ruchów, aktywności itd. Należy pamiętać, że zabawki interaktywne składają się z wielu elementów, mają wystające części, różne faktury materiałów. Z jednej strony są bardzo pomocne w rozwoju dziecka, ale z drugiej mogą być niebezpieczne. Zwłaszcza dla małego dziecka i wówczas, gdy tych drobnych elementów jest dużo. Maluszek może zwyczajnie je połknąć czy się nimi skaleczyć. Dlatego też zabawki interaktywne należy właściwie wybrać.

Jak wybrać dobrą zabawkę interaktywną?

Skoro ogólnie zabawki interaktywne są bardzo dobre dla maluchów, ale nie każde, bo mogą również stanowić zagrożenie – to w takim razie, które są wskazane. Zabawki interaktywne, których warto unikać i nie kupować to jeszcze te wykonane z plastiku. Mając zestawienie cech i elementów, które nie są wskazane w zabawkach interaktywnych dla maluszków, można wywnioskować, jakie zabawki tego typu będą właściwe. Zatem jakie? Najlepiej, aby były wykonane z pluszu lub innego miękkiego materiału. Ważne jest też, aby materiał ten był antyalergiczny, zwłaszcza jeśli dziecko jest uczulone. Z drugiej strony należy zwrócić na to czy od zabawki można odłączyć jakieś elementy. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ale te odłączające elementy nie powinny być małe, ponieważ mogą stanowić zagrożenie dla dziecka. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na kolor zabawki – najlepiej aby była właśnie kolorowa i miała nieregularny kształt. Dzięki temu dziecko może sprawnie rozwijać się pod kątem psychoruchowym.

Przeczytaj też: http://littlebaby.pl/badanie-ginekologiczne-w-ciazy-jak-sie-przygotowac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here