Prezent na chrzest
Fot.:pexels.com

Chrzest jest uroczystością kluczową w życiu dzieci. Oprócz samych założeń chrztu, dodatkowo organizowany jest uroczysty obiad podczas którego wręcza się prezenty dla ochrzczonych dzieci. Warto wybrać przydatny prezent, który będzie piękną pamiątką.

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/praktyczny-prezent-na-chrzest-dla-dziewczynki-i-chlopczyka/

Jaki prezent na chrzest wybrać?

Aby dobrać prezent należy na początku określić, czy jest to właśnie chłopiec, czy dziewczynka. Wiek przeważnie nie ma tutaj znaczenia, ponieważ prezenty na chrzest są głównie pamiątką ze chrztu, którą ich rodzice, a później same dzieci będą mieć na całe życie. Prezent ze chrztu będzie głównie przypominać o tym kto dał taki upominek, jakiej uroczystości to dotyczyło i jakie miało znaczenie. Ważne jest też aby pamiętać, jaką my sami pełnimy rolę na tej uroczystości. Najbardziej kluczowy prezent na chrzest dają rodzice oraz rodzice chrzestni. Są to główne osoby znaczące dla dziecka w tym dniu.

Prezent na chrzest dla dziewczynki

Podstawowym prezentem na chrzest dla dziewczynki jest oczywiście biżuteria. Warto postawić na wyjątkową biżuterię, która będzie kojarzyła się właśnie ze chrztem. Coraz bardziej popularne są również pozytywki złote lub srebrne na których kręci się baletnica, wróżka lub aniołek. Taki prezent może być też elementem dekoracyjnym pokoju dziecka. Jest to piękny prezent, który na pewno długo zostanie zapamiętany. Oprócz tego ciekawym pomysłem na prezent może być portret w formie obrazu, czy album na zdjęcia, co będzie także świetną pamiątką.

Prezent na chrzest dla chłopczyka

Dla chłopczyka również możemy wybrać biżuterię, lecz ograniczając się jedynie do łańcuszka. Najczęściej kupowany jest łańcuszek z zawieszką w formie krzyżyka. Warto wybrać tutaj dłuższy łańcuszek, dzięki czemu chłopiec jak dorośnie będzie mógł go nosić na co dzień. Wybierając prezent na chrzest dla chłopca można zakupić równie popularną figurkę. Przeważnie są to figurki z grawerem, w kształcie samolotu, samochodu, anioła, czy misia. Taki personalizowany prezent będzie idealną pamiątką z tej pięknej uroczystości, jaką jest chrzest.

Zobacz też: http://www.estellefashion.pl/niezawodne-pomysly-prezent-na-dzien-babci-i-dziadka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here