dekoracyjne poduszki
fot. pexels.com

Dzieci bardzo lubią dbać o swój pokój. To w końcu ich królestwo i zależy im na tym, by prezentowało się zgodnie z ich wizją, a także tworzyło atmosferę, w której będą czuły się dobrze. Dlatego też starsze dzieci bardzo chętnie dekorują swój pokój różnymi dodatkami.

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/poduszki-dekoracyjne-dzieciece-czy-warto-kupic/

Jakie dekoracje do pokoiku dziecięcego?

Musisz zastanowić się, co twoje dzieci najbardziej lubią robić w swoim pokoju i w zależności od ich upodobań dobrać odpowiednie dodatki. Jeśli mają spore łóżko, w którym lubią sobie za dnia czytać książki lub surfować po Internecie, wówczas z pewnością przyda im się duża ilość dekoracyjnych poduszek, które będą dla nich podparciem w trakcie czytania czy przeglądania Internetu.

Koniecznie wprowadź również dzieciom kwiatki do pokoju, aby nie tylko dodać powiewu świeżości do wnętrza, ale również nauczyć dzieci odpowiedzialności i dbania o roślinki. Oczywiście skonsultuj ze swoją pociechą, jaki kwiatek jej się podoba. Możecie wspólnie nadać mu jakieś imię, które zbuduje mocniejszą więź pomiędzy dzieckiem a roślinką.

Dobrym pomysłem będą również plakaty w ramach. Na pewno twoje dziecko lubi jakieś postaci, zespoły muzyczne albo zwierzęta czy wzory geometryczne. Takie plakaty będą wyglądały świetnie w odpowiednim układzie na ścianie! A może nawet uda ci się przemycić jakieś rodzinne zdjęcie.

Od czego zacząć?

Pierwsza kwestia, którą należy wziąć pod uwagę, to czyj jest pokoik. Czy należy do chłopca czy dziewczynki. Drugą sprawą jest kolorystyka pokoju – dodatki muszą do niego pasować. Musisz również przeanalizować układ pokoju – gdzie jest najwięcej możliwości, by wprowadzić odpowiednie dodatki dekoracyjne.

Być może nad biurkiem jest wystarczająca przestrzeń, aby zawiesić plakaty w ramach? Czy zamiast na łóżku może dziecko woli wielkiego pufa w kształcie poduszki, aby mogło sobie na nim odpoczywać? Skonsultuj z dzieckiem swój plan działania, wybierzcie razem dodatki, będzie to na pewno świetną formą zabawy!

Przeczytaj też: http://www.leczsiezdrowo.pl/jak-leczyc-nieplodnosc/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here