niemowlęcy materac do kąpieli

Kąpiel dla każdego niemowlaka, powinna być chwilą przyjemności i relaksu. Dodatkowo jest to sposób na wyrażenie bliskości z dzieckiem. Materacyki kąpielowe, przeznaczone są dla niemowląt. Takie maluchy nie potrafią jeszcze samodzielnie siedzieć lub wychodzi im to za dobrze.

Materacyki kąpielowe, przez swój prawidłowy kształt, zabezpieczają dzieci podczas kąpieli. Noworodek pozostaje w pozycji półleżącej, główkę i ramiona ma podparte. Dzięki temu rodzic nie musi się martwić, o zanurzenie główki niemowlaka w wodzie lub jego zsunięcie.

Jaki materacyk kąpielowy jest najlepszy?

Przy wyborze maty bądź materacyka należy zwrócić uwagę na kilka z jej właściwości, dzięki którym są one użyteczne i odpowiednio spełniają swoje przeznaczenie. Nie należy brać pod uwagę jedynie ceny i atrakcyjnego wyglądu, bowiem te mogą być złudne. Najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa.

Materacyki kąpielowe dla niemowląt

Warto także zwrócić uwagę na:

  • kształt, aby był odpowiedni dla dziecka, musi być dobrany do jego wieku. Modle podtrzymają całe ciało dziecka w siadzie lub półleżeniu, są przeznaczone dla niemowlaków. Z kolei dla dzieci starszych najlepiej wybierać modele antypoślizgowe, które uniemożliwią zsunięcie się dziecka i sprawią, że kąpiel stanie się czystą przyjemnością i zabawą.
  • materiał, również jest istotny. Wszystkie akcesoria do kąpieli, powinny mieć przede wszystkim właściwości antypoślizgowe. Dzięki temu produkt, będzie trzymał się porządnie podłoża i nie przemieszczał się podczas kąpieli. Zwróćmy uwagę, na materiał siedziska. Jego powierzchnia również nie powinna być śliska. Wtedy będzie spełniało swoje zadanie i zabezpieczało odpowiednio dziecko.
  • kolor i dodatki, również są ważne. Kąpiel dla malucha powinna być ulubioną czynnością w ciagu dnia. Dla wielu dzieci jest to świetna zabawa. Materacyk kąpielowy, który będzie kolorowy i będzie miał dodatkowo ciekawą grafikę i kształt, świetnie urozmaici kąpiel, przy jednoczesnym pobudzeniu wyobraźni dziecka. Wszystkie dodatkowe akcesoria, zagwarantują że kąpiel każdego dnia będzie ciekawa i niesamowicie przyjemna.

Przeczytaj też: http://ekolia.pl/kosze-na-pieluchy-niemowlakow-czy-to-niezbedny-gadzet/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here