połączenia kosmetyków - których unikać?

Każdy wie, że prawidłowa pielęgnacja skóry twarzy to podstawa, jeżeli chcemy cieszyć się nieskazitelną cerą. Dlatego wiele kobiet ulega reklamom i kupuje coraz to więcej kosmetyków, bo przecież wszystkie mają cudowne działanie. Istnieją jednak pewne zasady odnośnie ich stosowania. A dokładniej chodzi o to, co z czym nie łączyć, ponieważ takie nieprawidłowe połączenie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Jakich połączeń unikać?

Produkty do pielęgnacji, których nie należy ze sobą łączyć

Peeling enzymatyczny z peelingiem mechanicznym

Tak samo, jak w przypadku innych zabiegów pielęgnacyjnych, ze złuszczaniem skóry, również można przesadzić. Na skutek tego dochodzi wtedy do uszkodzenia, bariery ochronnej i problemów ze skórą. Pojawia się wtedy nadmierne przesuszenie, wypryski oraz zaczerwienie. Regularne, nadmierne ścieranie naskórka, to nie jest droga do pięknej skóry.

Pod żadnym pozorem nie powinno się łączyć peelingu chemicznego z peelingiem mechanicznym. Czemu? Ponieważ wtedy nadmiernie poruszymy warstwę lipidową skóry. Musimy wybrać, albo jeden produkt, albo drugi. Peeling enzymatyczny polecany jest w przypadku skóry wrażliwej i naczynkowej, z kolei mechaniczny do skóry mieszanej i tłustej.

Przeczytaj też: http://e-makijaz.pl/serum-do-rzes-czy-jego-stosowanie-jest-bezpieczne/

Kwas hialuronowy z oleje do twarzy

Samo w sobie połączenie nie jest złe, jednak tutaj liczy się kolejność aplikacji. Kwas hialuronowy posiada właściwości nawilżające, jego zadaniem jest nawodnienie skóry. Kosmetyki z jego zawartością, zwykle posiadają lekką, wodną formułę. Z kolei, oleje roślinne tworzą na skórze powłokę ochronną, która sprawia że skóra jest chroniona z zewnątrz. Dlatego bardzo ważne jest, żeby wszelkie składniki aktywne aplikować pod olej, wtedy mają szansę zadziałać.

Witamina C z kwasami owocowymi AHA i BHA

Witamina C jest znana ze swoich właściwości rozjaśniających, jak i zapobiegającym starzeniu się skóry. Z kolei kwasy AHA i BHA sprawdzają się świetnie, gdy chcemy pozbyć się martwego naskórka, rozjaśnić skórę i sprawić, żeby stała się gładka. Niestety, połączenie tych dwóch produktów, może doprowadzić do tego, że pH na powierzchni cery stanie się kwaśne, co spowoduje zaczerwienienie i podrażnienie skóry.

Witamina C z niacynamidem

Witamina B3 (niacynamid) świetnie uszczelnia barierę naskórka, do tego przyspiesza gojenie się ran oraz normalizuję pracę gruczołów łojowych. Łączenie witaminy C z E, może doprowadzić albo do zneutralizowania działania witaminy C przez witaminę E, albo do powstania kwasu nikotynowego, który wywoła pieczenie, swędzenie oraz zaczerwienienie skóry.

Źródło: https://www.mamapasjioddana.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here