Jak zagęścić rzęsy? Oto najlepsze metody na przedłużanie i zagęszczanie rzęs!

Dzisiaj każda z nas może osiągnąć hollywoodzkie spojrzenie, dzięki nowoczesnym metodom przedłużania oraz zagęszczania rzęs. Jeśli natura nie obdarzyła Cię w gęste i długie rzęsy, nie musisz się niczym przejmować! Wystarczy umówić się na wizytę w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, a przedłużeniem i zagęszczeniem Twoich rzęs zajmie się wyszkolona stylistka. Dbając o rzęsy, nie zapominaj również o prawidłowej pielęgnacji dłoni i paznokci. Zapraszamy do przeczytania innego poradnika, który zawiera skuteczne tricki na zadbane paznokcie. Zabiegi na dłonie, możesz wykonać również w domowym zaciszu, natomiast przedłużanie rzęs to już zabieg do wykonania w salonie. Co prawda nie należy on do najkrótszych, bo może trwać nawet do trzech godzin, ale efekt wart jest każdej minuty! Dowiedz się więcej o metodach i sprawdź jak zagęścić rzęsy i cieszyć się zalotnym spojrzeniem!

Metody zagęszczania i przedłużania rzęs

Wiele gabinetów oferujących przedłużanie rzęs w Rzeszowie, posiada w swojej ofercie różne nazwy zabiegów. Pod indywidualnymi nazwami zwykle kryją się podstawowe techniki przedłużania rzęs, takie jak:

  • 2:1 (inaczej 2D),
  • 3:1 (inaczej 3D),
  • 4:1 (inaczej 4D).

Wiele salonów oferuje także możliwość kombinacji różnych metod. Zwykle chodzi o to, że zabieg dobierany jest indywidualne do potrzeb klientki. To gwarantuje uzyskanie naturalnych efektów, bez zbędnego przepychu. Warunkiem indywidualnego i oczywiście profesjonalnego wykonania zabiegu, jest doświadczenie i wiedza stylistki.

Jak często trzeba powtarzać zabieg?

Włosy ludzkie rosną w różnym tempie i mają kilka faz wzrostu. Osiągając ostatnią fazę, włosek wypada i na jego miejsce pojawia się kolejny. To naturalna kolej rzeczy, dlatego też co jakiś czas trzeba zabieg ponawiać, lub można częściej rzęsy uzupełniać. Naturalny cykl wzrostu rzęs trwa zwykle od 60 do 90 dni, dlatego też efekty zabiegu utrzymują się od 4 do nawet 6 tygodni. W trakcie aplikacji sztucznych włosków stylistka mocuje je tylko do średniej długości rzęs, wykluczając tym samym obciążenie nowych włosków.

Czy zabieg obciąża rzęsy?

Profesjonalnie wykonany zabieg nie obciąża naturalnych rzęs. Jak wspomnieliśmy przed chwilą, stylistka mocuje sztuczne włoski tylko do silnych rzęs będących w środkowej fazie wzrostu. Daje to maksymalny efekt i nie obciąża rzęs.

Czy sztuczne rzęsy można malować?

Zazwyczaj sam zabieg daje takie efekty, że klientki rezygnują całkowicie z nakładania maskary, gdyż jest to zbędne. Oko wygląda pięknie, rzęsy są gęste, ciemne i idealnie podkręcone. Jeśli natomiast zechcesz po zabiegu dodatkowo podkreślić je maskarą, możesz to zrobić. Pamiętaj jednak, aby sięgać po specjalne tusze beztłuszczowe. Zwykle dostępne są w dobrych gabinetach kosmetycznych oferujących zabiegi przedłużania rzęs.

Podsumowując, warto zdecydować się na zabieg, gdyż daje on spektakularne efekty i pozwala na długo cieszyć się nieskazitelną oprawą oka.

Moment.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here