stawy
fot. pixabay.com

Bóle stawów to dotkliwa dolegliwość. Może być spowodowana różnymi czynnikami od tych najbardziej prozaicznych jak przeciążenie po tych bardziej złożonych jak różne schorzenia. W zależności od przyczyny, jaka stoi za bólem stawów, podejmuje się różne rodzaje leczenia. Głównie opiera się ono na rehabilitacji i ćwiczeniach, które są dobierane indywidualnie do pacjenta i jego potrzeb. 

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/cwiczenia-stawy-dbaj-o-kolana-biodra/

Jak leczyć ból stawów

Terapia w przypadku bólu stawów bazuje w pierwszej kolejności na podaniu odpowiednich leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Leki pozwalają złagodzić ból, zapobiec powstawaniu stanów zapalnych, dzięki czemu można przejść do właściwej terapii, która opiera się na ćwiczeniach fizycznych. Odpowiednia rehabilitacja ruchowa wzmocni mięśnie, które będą mogły odciążyć stawy. 

Ćwiczenia, aby przyniosły oczekiwany rezultat, powinny być dobrane przez fizjoterapeutę w oparciu o rozpoznanie przyczyny naszych dolegliwości. Nie warto podejmować aktywności w tym zakresie na własną rękę, ponieważ możemy tym sobie bardziej zaszkodzić. Rehabilitant wskażę nam, które ćwiczenia, jak długo i ile razy wykonywać. Najważniejsze to wykonywać je prawidłowo zgodnie z instrukcją. W terapii ruchem ogromną rolę pełni systematyczność. Tylko wtedy możemy oczekiwać widocznych rezultatów. 

Sport na bóle stawów

W przypadku bólu stawów aktywność fizyczna jest bardzo wskazana. Należy jednak zrezygnować całkowicie z ekstremalnych, bardzo obciążających. Lepiej odpuścić sobie narty, bieganie, sporty walki czy sporty ekstremalne. Są jednak rodzaje sportu, które działają korzystnie w przypadku tej dolegliwości. Na pewno wielka ulgę przyniesie pływanie. Już samo przebywanie w wodzie odciąża nasze stawy. Pływanie opiera się na płynnych ruchach, bez ryzykownych zrywów. Doskonale wzmacnia mięśnie, zwłaszcza przy kręgosłupie. Jeśli nuży nas pływanie możemy skorzystać z innych zajęć w wodzie jak wodny aerobik. Poza pływaniem zalecane są spaceru, również też szybsze i bardziej energiczne, a także ostrożna jazda na rowerze. 

Przeczytaj też: http://www.estellefashion.pl/oczyszczanie-watroby-za-pomoca-diety/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here