Ile kosztuje przerejestrowanie auta.

Kupując samochód od właściciela pierwszą rzeczą nad, którą się zastanowisz to ile kosztuje przerejestrowanie auta. Całość powinna zmieścić się w 180,50 zł. Może nie jest to jakaś wygórowana cena ale zawsze są to jakieś koszty. Co tak naprawdę wchodzi w skład tej ceny? Przyjrzyjmy się dokładniej. Pierwszą częścią ceny jest pozwolenie czasowe, którego koszt wynosi 13,50 zł. Następnie są dowód rejestracyjny 54 zł, znaki legalizacyjne 12,50 zł, nalepka kontrolna 18,50 zł, tablice rejestracyjne 80 zł, opłata ewidencyjna 2 zł. Należy w tym momencie przypomnieć, że można zaoszczędzić prawie 100 zł. Jakie warunki należy spełnić aby zostało nam w kieszeni prawie 100 zł. Jeżeli kupisz auto używane od właściciela, który mieszka w tym samym powiecie, w którym chcesz zarejestrować auto to odpadają koszty tablic rejestracyjnych i naklejki kontrolnej, która jest przyklejona na przedniej szybie w prawym dolnym rogu.

Aby zarejestrować samochód należy udać się do wydziału komunikacji odpowiedniego do twojego miejsca zameldowania i zabrać ze sobą następujące dokumenty: wniosek o rejestrację pojazdu (dostępny w internecie na stronach urzędów lub w samym wydziale komunikacji), dowód rejestracyjny zakupionego pojazdu wraz z ważnym badaniem technicznym, umowa kupna pojazdu lub faktura VAT czyli inaczej dowód że jesteś nowym właścicielem pojazdu, karta pojazdu jeżeli dostałeś ją od poprzedniego właściciela podczas kupna pojazdu, jeżeli chcesz zmienić tablice rejestracyjne to musisz wziąć ze sobą poprzednie tablice rejestracyjne samochodu, jakiś rodzaj dokumentu tożsamości nowego właściciela najlepiej dowód osobisty i na koniec polisę OC.

Przerejestrowanie samochodu może wiązać się również z dodatkowymi kosztami takimi jak: właściciel lub współwłaściciel nie może stawić się do wydziału komunikacji, niestety ale będziesz musiał przedstawić dokument stwierdzający udzielenie pełnomocnictwa (opłata w tym przypadku będzie wynosić 17 zł), jeżeli nie będziesz posiadał karty pojazdu to przygotuj się na wydatek rzędu 75,50 zł, gdy sprowadzasz samochód z zagranicy to będziesz musiał się ubiegać o wydanie karty pojazdu, koszt taki jak wcześniej 75,50 zł.

Można również zamówić niestandardowe tablice rejestracyjne to znaczy tablice rejestracyjne z niestandardowymi numerami (takimi jakie ty wybierzesz). Mogą to być przeróżne napisy, wszystko zależy od wyobraźni osoby zamawiającej takie tablice. Tutaj musisz się liczyć z nie małym kosztem, bo aż 1000 zł. Moim zdaniem jest to bardzo wysoka cena za napis na tablicy rejestracyjnej, ale tutaj już jak kto woli.

Gdy rejestrujemy samochód sprowadzany z zagranicy, należy dodatkowo przedstawić: potwierdzenie zapłaty akcyzy kiedy samochód został zakupiony na terytorium Uni Europejskiej, dla samochodów sprowadzonych z poza terytorium Uni Europejskiej należy przedstawić dokument potwierdzający odprawę celną.

Biorąc pod uwagę wszystkie koszty przerejestrowania samochodu, uważam, że jest to drogi zabieg. Szczególnie jeżeli chodzi o tablice rejestracyjne z własnymi napisami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here