akcesoria ogrodowe
fot: pixabay.com

Nasze otoczenie ma wpływ na nasz nastrój, nasze samopoczucie. Właśnie dlatego tak wielka wagę przykładamy do wystroju wnętrz w naszych domach. Innym istotnym miejscem, które potrzebuje naszej aranżacji jest ogród.

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/ozdobne-akcesoria-ogrodowe/

Rośliny ozdobne

Urządzając ogród w pierwszej kolejności myślimy o roślinach, jakie mają być w nim posadzone. Poza roślinami, które hodujemy w celach czysto praktycznych, czyli do spożycia, jak owoce, warzywa, zioła, rozważmy zakup typowo dekoracyjnych roślin, które zachwycą nasze oczy swa urodą. 

Dobierzmy do nich rustykalne skrzynki, pomalowane na biało. Możemy wykonać je sami, wykorzystując do tego celu stare skrzynki po owocach. Ciekawym rozwiązaniem jest tez zaadaptowanie zużytych codziennych przedmiotów do roli doniczek. Możemy na przykład utwardzić stare buty czy spodnie betonem, formując w odpowiedni kształt, umożliwiający zasadzenie kwiatów. 

Nietypowe meble

Większość właścicieli ogródków decyduje się również na zakup mebli ogrodowych. Zazwyczaj są to całe komplety – stół wraz z odpowiednią ilością krzeseł. Rodzaj dostępnych na rynku mebli ogrodowych jest dość ograniczony. Całkiem możliwe więc, że podobne meble będą mieli też nasi sąsiedzi, szczególnie jeśli postawiliśmy na meble z niższej półki sklepowej. Za pomocą nietypowych akcesoriów, dodatków ogrodowych możemy jednak sprawić, ze nasz zielony zakątek będzie zupełnie wyjątkowy na tle innych. 

Magia światła

Wiosną i latem w  ogrodach przesiadujemy aż do późnych godzin wieczornych, relaksując się cisza, widokiem gwiazd i odgłosami świerszczy. Cudownym dodatkiem, który umili atmosferę w tych chwilach są świece. Możemy wybrać świece typu lampiony, w których zanurzone są suszone kwiaty. Oprócz przyjemnego migoczącego światła, uciesza nas subtelnym, kwiatowym zapachem.  Uroku dodadzą tez sznury niewielkich lampek rozwieszone na ogrodzeniu. 

Jeśli kupiliśmy popularny model mebli do ogrodu, możemy nadać im wdzięku i niepowtarzalnego charakteru dzięki tkaninom. Puchate, lekko połyskujące poduchy do oparcia czy zestaw róznokolorowych poduszek może całkowicie odmienić oblicze zwykłej sofy czy krzesła. Zarzucony niedbale na ławce pled o szlachetnym, grubym splocie doda uroku. 

Przeczytaj też: http://www.estellefashion.pl/jak-wybrac-idealny-dywan/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here