kobieta

Karboksyterapia jest to zabieg medycyny estetycznej, który polega na wykonaniu iniekcje dwutlenku węgla. Gaz w kontakcie z wodą tkankową ulega przekształceniu do kwasu węglowego. W rezultacie dochodzi do reakcji chemicznej, a także pożądanych efektów takich jak pobudzenie syntezy włókien kolagenowych, pobudzenie krążenia krwi oraz lepsze dotlenienie i odżywienie komórek. Terapia ta może być wykonywana na twarzy, owłosionej skórze głowy oraz rozmaitych miejscach na całym ciele. Czym dokładnie jest karboksyterapia? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegów? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/karboksyterapia-zabieg-odmladzajacy-na-twarz-i-cialo/ 

Karboksyterapia – czym dokładnie jest? 

Karboksyterapia jest zabiegiem wśród skórnego wstrzykiwania dwutlenku węgla. Taki gaz ulega przekształceniu do kwasu węglowego, czemu towarzyszy obniżenie zawartości pH w tkankach. Organizm odpowiada w ten sposób za spadek pH na drodze metabolizmu w takich jak: 

Powstanie nowych tkanek krwionośnych, pobudzenie krążenia krwi, aktywowanie fibroblastów i zwiększona synteza włókien kolagenowych. 

Zabieg może być wykorzystywany do odmłodzenia i upiększania skóry twarzy, wspomagania redukowania defektów statycznych takich jak przebarwienia, drobne zmarszczki, blizny potrądzikowe oraz utrata wiotkości skóry. 

Karboksyterapia wykonywana jest też na skórze głowy i umożliwia odżywianie mieszków włosowych na drodze i ich lepszego odżywienia i dotlenienia. Dzięki temu ograniczone zostaje również nadmierne wypadanie włosów i pobudzenie i wzrostu. 

Jakie są wskazania do wykonania karboksyterapii? 

Zabieg ten może być wykonany zarówno u osób młodych, jak i dojrzałych. Wskazania do jego wykonania to:

  • redukcja worków pod oczami i zasinień
  • redukcja blizn potrądzikowych, rozstępów, blizny po cesarce czy innych rodzajów blizn
  • korekcja opadających powiek
  • usuwanie przebarwień
  • przyspieszenie gojenia się ran
  • wygładzenie drobnych zmarszczek
  • chęć powrotu do dawnej sylwetki po porodzie, potrzeba ujędrnienia skóry na brzuchu
  • wspomaganie terapii łysienia i wzmocnienie włosów
  • ujędrnienie skóry i przywrócenie jej gęstości
  • kompleksowa rewitalizacja skóry
  • likwidacja rozstępów czy blizny po cesarskim cięciu

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu karboksyterapii? 

Pomimo licznych wskazań, należy wymienić też przeciwwskazania. Przede wszystkim zabieg nie może być wykonywany w sytuacji, kiedy na skórze obecne są zmiany zapalne czy infekcje wirusowe, bakteryjne lub grzybicze. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu jest też niewydolność płuc, choroby serca oraz ciąża i karmienie piersią. Innymi przeciwwskazaniami są: niewyrównana cukrzyca, padaczka, zaburzenia krzepliwości krwi i niewydolność nerek. 

Zobacz też: https://www.blogerka.pl/peeling-kawitacyjny-czym-jest-jakie-sa-wskazania-i-przeciwwskazania-do-jego-wykonania/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here