kobieta z samochodem
fot. Pexels.com

Podjęłaś decyzję o zakupie samochodu. Na ten cel przeznaczyłaś 40 tysięcy złotych. Czy w tym budżecie uda Ci się kupić nowe auto? A może lepiej będzie, jak rozejrzysz się trochę po rynku pojazdów używanych? W tym artykule przedstawimy Ci kilka kobiecych modeli wartych Twojej uwagi.

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/uzywany-czy-nowy-samochod-dla-kobiety-do-40-tysiecy-zlotych/

Samochód nowy czy używany?

Funkcjonalny, kompaktowy i ekonomiczny – tego właśnie szukają panie w samochodach. Chociaż wygląd auta też nie pozostaje im obojętny. Przy wyborze odpowiedniego pojazdu decyduje także jego przeznaczenie – przykładowo jedna z kobiet będzie potrzebowała samochód do miasta, a druga będzie rozważała egzemplarz sprawdzający się w długich trasach.

Gdy wszystkie parametry auta zostaną sprecyzowane, a budżet określony, nadchodzi czas, aby uważnie rozejrzeć się wśród konkretnych modeli. I tutaj powstaje pytanie: na jakie auto się zdecydować – nowe czy używane? 

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Zakup auta prosto z salonu daje nam przede wszystkim pewność, że jego wszystkie podzespoły są nowe i wysokiej jakości. W cenie takiego samochodu jest także zapewniona gwarancja lub serwisowanie. Niestety z takim pojazdem wiążą się o wiele większe koszta – np. przymus wykupienia ubezpieczenia AC, które nie należy do najtańszych. Natomiast za autami z rynku wtórnego przemawia atrakcyjna cena – bez problemu da się znaleźć używany model w świetnym stanie technicznym. W tym przypadku trzeba jednak zachować dużą czujność i nie dać się nabrać na obietnice sprzedawcy, które w rzeczywistości często mijają się z prawdą.

Nowy samochód do 40000 zł

Panie spokojnie dadzą radę znaleźć nowy samochód w budżecie 40 tysięcy złotych. Jednym z takich aut jest Dacia, szczególnie model Sendero. Już za niecałe 38 tysięcy da się kupić wersję podstawową wzbogaconą o klimatyzację. Jest to bardzo dobra propozycja nie tylko ze względu na cenę, ale i przyjemność prowadzenia tego pojazdu.

Kolejnym samochodem wartym uwagi jest Mitsubishi Space Star. Jest to małe auto z dużym bagażnikiem, które w salonie można już dostać od 38 tysięcy złotych. Dodatkowo klientom przysługuje na nie aż 5-letnia gwarancja.

Kia Picanto jest to niewątpliwie samochód przestronny i wygodny. Jest to najdroższy z prezentowanych modeli – nowy kosztuje 39 900 zł – jednak najbogaciej wyposażony. 

Używany samochód do 40000 zł

Na rynku aut używanych w cenie 40 tysięcy złotych można znaleźć Mitsubishi ASX z 2015 roku, który nie będzie zbytnio wyeksploatowany. Warto zastanowić się nad tym modelem, ponieważ jest to SUV wielofunkcyjny i przestronny. Bardzo dobrze się go prowadzi.

Honda Civic 8 i 9 generacji to kolejna propozycja do uważnego rozważenia. Samochody wyróżniają się dużą bezawaryjnością i trwałością. Części zapasowe są łatwo dostępne, więc koszty ewentualnych napraw, nie nadszarpną zbytnio portfela.

Zobacz także: http://www.estellefashion.pl/kobiece-auto-w-budzecie-10000-zl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here