Nowoczesny transport

Żyjemy w czasach gdzie, granice państw oraz dalekie odległości na mapach przestają być problemem. Świat stoi bardziej na wyciągnięcie ręki niż kiedykolwiek. Ma na to wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest rozpowszechnianie się języka angielskiego jako języka międzynarodowego. Stawianie w większości państw nacisku na jego naukę sprawiło, że w ogromnej ilości miejsc do jakich się nie udamy, mamy możliwość znalezienia przynajmniej kilku osób z którymi możemy dogadać się po angielsku. Dzięki telewizji i internetowi, informacje z wielu zakątków globu trafiają do nas praktycznie natychmiast. Daje to możliwość bycia nie tylko obywatelami danego państwa, ale też poniekąd obywatelami świata.

Jednak jednym z najważniejszych czynników jest zdecydowanie ogromny przełom i ciągły rozwój w dziedzinie transportu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych maszyn mamy możliwość przemieszczania się niezwykle szybko i dogodnie nie tylko po lądzie, ale też i w powietrzu. Możemy podróżować kolejami o wiele szybciej niż kiedyś to było, a w krajach o najbardziej rozwiniętej technologii, pociągi kursują z prędkością nawet kilkuset kilometrów na godzinę.

Jednak to lotnictwo stworzyło prawdziwy przełom w podróżowaniu. To niesamowite jak rozwinęła się awiacja w tak krótkim czasie, jaki upłynął od czasu pierwszego lotu do dnia dzisiejszego. Obecnie podróż samolotem zalicza się do najszybszej i najbezpieczniejszej formy transportu. Każdego dnia w powietrze wzbija się niezliczona ilość maszyn, transportująca ogromne ilości zarówno pasażerów jak i różnego rodzaju towarów. Kilka godzin lotu i możemy przekroczyć ocean lub znaleźć się na drugim końcu świata.

Rzeczą nie pozostawiającą cienia wątpliwości jest fakt, że transport będzie nadal rozwijany. Co się z tym wiąże?
Przede wszystkim to, że nieustannie będzie na rynku zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników obsługujących tenże transport. Form zatrudnienia jest wiele. Potrzeba logistyków, konduktorów, maszynistów, kierowców, pracowników stacji kolejowych i dworców. Ogromna ilość osób potrzebna jest również do branży lotniczej. Zapotrzebowanie na doświadczonych pilotów jest bardzo duże. A ile zarabia pilot? Z całą pewnością nie może on narzekać na niskie zarobki. Wysokie płace pilotów są jednak związane z olbrzymią odpowiedzialnością z jaką zmagają się przy każdym locie. Dodatkowo na pokładzie pracują także stewardzi i stewardessy, dbający nie tylko o komfort pasażerów, ale i przede wszystkim o ich bezpieczeństwo. Do tego dochodzi cała masa obsługi naziemnej. Jedną z najbardziej obarczonych odpowiedzialnością jest naziemna praca kontrolerów ruchu lotniczego. Jest to bardzo stresujący zawód, ale również bardzo dobrze płatny. W portach lotniczych pracują również inni pracownicy, odpowiedzialni za odprawę celną, kontrolę bagażu, obsługę gastronomiczną, sklepy, obsługę bramek… i wiele innych ludzi niezbędnych do tego abyśmy bezpieczne mogli przedostać się w wybrane miejsce.

Nowoczesny transport nie tylko otwiera nam świat, ale także tworzy ogromną ilość miejsc interesującej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here