Jak zarabiać w internecie?

Zdalna praca w domu jest wymarzonym zajęciem dla każdego, kto nie ma ochoty zarabiać na normalnym etacie. Jednak, aby móc rozwinąć jakikolwiek internetowy biznes, trzeba mieć bardzo dobry pomysł, dużo samozaparcia i cierpliwości.

Każdy z nas zastanawiał się kiedyś nad tym, ile zarabiają youtuberzy, jakie dochody może przynieść prowadzenie internetowego bloga, lub też czy można faktycznie utrzymać się ze zleceń na różnorodne usługi, które można wykonać w sieci. To dość skomplikowany kwestia. Co jakiś czas dochodzą do nas dane, zamieszczane w mediach, które mówią o horrendalnie wielkich zarobkach blogerów, youtuberów czy influence-rów. Można się złapać za głowę, słysząc o tym, że za nakręcenia jednego filmu tygodniowo, można zgarnąć kwoty rzędu nawet kilku tysięcy złotych. I faktycznie, niektóry znani twórcy internetowi zarabiają takie pieniądze. Ale nie ma co się oszukiwać – zwykły człowiek raczej nie ma szansy osiągnąć tak wysokiego pułapu.

W sieciowym wyścigu szczurów wygrywają tylko nieliczni. Najczęściej ci, którzy trafili w gusta i zapotrzebowanie widzów. A nie jest to proste. Dziś sprzedają się przede wszystkim plotki i doniesienia o romansach i zdradach. Nie jest to wymarzona praca dla żadnego normalnego człowieka. Tak naprawdę kluczowe jest wstrzelenie się niszę. Ludzie, którzy teraz święcą triumfy w internecie, dochodzili do swojego sukcesu latami. Prawdziwi sukces natomiast odnieśli ci, którzy od początku kariery bazowali na swoich zainteresowaniach. Nie da się latami kręcić filmów na tematy, które zupełnie nas nie interesują. To po prostu niemożliwe na dłuższą metę.

Dobrym przykładem są tzw. szafiarki, czyli dziewczyny, które zajmują się fotografowaniem swoich stylizacji. Jeszcze kilka lat wstecz praktycznie nikt nie miał zielonego pojęcia, że ktoś taki w ogóle istnieje, ani że można na tym zarobić jakiekolwiek pieniądze. Ale wraz z rozwojem technologii i napływem na nasz rynek coraz większej ilości popularnych ubraniowych sieciówek, pozycja szafiarek uległa radykalnej zmianie. Producenci odzieży zauważyli potencjał tkwiący w internetowym marketingu, który ma o wiele większe zasięgi niż ten tradycyjny. A dziewczyny zamieszczające zdjęcia swoich stylizacji na autorski blogach zaczęły zarabiać spore pieniądze na reklamach.

Miejscem kumulacji internetowych gwiazd jest również YouTube, który od kilku dobrych lat skutecznie wysuwa się na prowadzanie. Kręcenie filmów stało się sposobem na zarobek dla wielu młodych, ambitnych ludzi. Najlepiej jak na razie radzą sobie makijażystki, które prezentują swoje dokonania za pośrednictwem vlogów. Zarabiają one przede wszystkim na reklamach, które są emitowane w trakcie ich filmików. Ale z biegiem czasu, gdy popularność rośnie, pojawiają się propozycje współpracy z markami, stworzenia własnych produktów pod szyldem popularnych firm, lub napisania książki. Rynek jest jednak dość ciasny i szansę na zarabiania naprawdę dużych pieniędzy mają tylko najwytrwalsi i najbardziej pomysłowi twórcy, którzy nie poddają się po drobnych niepowodzeniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here