Jak wybrać system ERP

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że inwestycja w oprogramowanie ERP jest pewnego rodzaju krokiem do rozwoju i unowocześnienia przedsiębiorstwa. Należy mieć świadomość, że odpowiednio dobrany system pomoże nie tylko zrealizować cele biznesowe, ale również zaistnieć na bardzo konkurencyjnym rynku. Jakie aspekty powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji?

Cel przedsiębiorstwa

Rekomendowane jest, by system ERP był dopasowany do potrzeba przedsiębiorstwa. Warto zatem dokładnie zdefiniować cel biznesowy. Przedsiębiorcy muszą wiedzieć, czy chcą zwiększyć sprzedaż, poprawić pracę magazynu czy skrócić czas realizacji zamówień.

Firma sprzedająca oprogramowanie będzie mogła dzięki temu doradzić, jakie narzędzia pomogą najszybciej i najskuteczniej zrealizować plan. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na system, który jest otwarty i rozwijający się.

Jakie dokładnie obszary ma objąć projekt?

Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji bardzo dokładnie określić najważniejsze priorytety. Przedsiębiorca powinien zastanowić się, jakie obszary biznesowe mają obsługiwać nowe aplikacje. Należy przemyśleć i przedyskutować wspomniane kwestie z ekipą wdrożeniową. Można w ten sposób uzyskać informacje, jakie rozwiązanie będzie najbardziej skuteczne.

W przypadku, gdy zadaniem systemu będzie usprawnienie pracy kilku działów, warto zdecydować, która płaszczyzna ma być uruchomiona, jako pierwsza. Dostawca musi opracować taki plan zaimplementowania systemu, który nie przyczyni się do zastoju pracy przedsiębiorstwa.

Jakie cechy powinno mieć dobre oprogramowanie erp?

Bardzo istotne znaczenie ma funkcjonalność systemu. Rozwiązanie powinno bowiem oferować bardzo szeroki zakres możliwości startowych, a także bogatą ofertę, która będzie dostępna w standardzie. Ponadto oprogramowanie powinno właściwie odpowiadać na indywidualne potrzeby użytkowników. System musi być oczywiście stosunkowo łatwy w integracji.

Należy mieć świadomość, że proces wdrażania systemu jest znacznie trudniejszym zadaniem, niż mogłoby się wydawać. Rekomendowane jest powierzenie tego zadania profesjonalnej firmie. Warto wiedzieć, że renomowani producenci oferują pełne wsparcie nie tylko w zakresie integracji, ale również wdrażania wszystkich dostępnych systemów informatycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here