zdjęcia
fot. pixabay.com

W obecnym czasie każdy z nas może poszczycić się posiadaniem aparatu fotograficznego. Trudno chyba znaleźć użytkownika telefonu, który nie korzysta również z rozbudowanej funkcji aparatu fotograficznego. Coś, co kiedyś było luksusem przynależnym tylko dla nielicznej grupy bardziej zamożnych stało się przedmiotem powszechnego użytku.

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-pozowac-do-zdjec/

Aparat fotograficzny w tradycyjnej formie jaką pamiętamy  z obiektywem, „zimną stopką” na lampę błyskową etc. Powoli przechodzi do niszy, fotografów profesjonalnych.

Jak pozować aby dobrze wypaść

Samo jednak posiadanie aparatu na daje nam jednak gwarancji na wykonanie dobrego i wyraźnego zdjęcia. Co więcej jeszcze trudniejszą kwestią jest pozowanie do zdjęć. Jak to zrobić aby nasza osoba na zdjęciu prezentowała się w całej okazałości? Warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach aby osiągnąć oczekiwany efekt.

Po pierwsze pamiętajmy aby przy pozowaniu do zdjęć nie ustawiać aparatu  w stronę słońca. W takiej sytuacji otrzymamy zbyt jasną poświatę a często może się okazać, że ogóle nie będzie nic widać poza smugą światła. Oświetlenie jest bardzo ważne jednak, przed wykonaniem zdjęcia sprawdźmy czy też nie jest za ciemno. Możemy skorzystać z dodania funkcji lampy.

Ciekawie znaczy dobrze

Poza światłem i ustawieniami jakie się z tym wiążą, warto zadbać o ekspozycję naszej osoby  na zdjęciu. Jest wiele błędów jakie popełniamy pozując do zdjęć.

Zazwyczaj naszą intencją jest aby złapać wszystko, co najważniejsze i oczywiście pokazać naszą osobę. 

Dla tego wiele zdjęć z wakacji staje się galerią głów, lub też „obciętych nóg” i innych części ciała, które nie miały szczęścia znaleźć się w całości na zdjęciu.

Jeżeli chcemy aby nasza osobą była wyeksponowana na tle dużego obiektu, zadbajmy o odpowiednią perspektywę. Lepiej  ustawić się bliżej obiektywu aparatu  tak aby uchwycić naszą sylwetkę a pozostawić w tle na przykład widok odległej góry.

Inaczej ma się kwestia jeżeli chcemy być dobrze widoczni na tle monumentalnej budowli. W takiej sytuacji powinniśmy ustawić się w większym oddaleniu od budynku, tak aby osoba, która będzie nas fotografować mogła zachować odpowiedni dystans. Sam fotograf musi być oddalony od nas na tyle aby w obiektywie aparatu widzieć cały obiekt i naszą osobę ustawioną od frontu.

Warto pamiętać o tych kilku zasadach  a  na pewno wypadniemy korztstnie na wielu zdjęciach.

Przeczytaj też: http://www.silvanspa.pl/jak-usunac-plamy-po-farbowaniu-ze-skory/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here