meble drewniane
fot. pexels.com

Meble drewniane wymagają specjalnego traktowania. Tylko wtedy rzeczywiście posłużą nam na długo. Poznaj sposoby, dzięki którym twoje drewniane meble będą miały zawsze wysoką jakość i będą świetnie się prezentować!

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jak-dbac-o-meble-do-salonu/

Czy o drewniane meble naprawdę należy dbać inaczej niż o inne typy mebli?

Są osoby, które uważają, że o drewniane meble wcale nie trzeba dbać jakoś szczególnie, a dodatkowo używać przy tym specjalnych produktów. To prawda, na rynku jest dużo produktów, które być może nie są konieczne podczas pielęgnowania mebli, a są też takie, które są zdecydowanym wymysłem. Część produktów jest jednak naprawdę niezbędna i niestosowanie ich lub nieużywanie może pogorszyć jakość mebli drewnianych.

Pamiętaj też, że aby stosować poniższe wskazówki względem czyszczenia mebli drewnianych i aby były one skuteczne, to ważne jest aby na samym początku zaimpregnować drewno. Kupując gotowe meble praktycznie możemy mieć pewność, że materiał został zabezpieczony przed negatywnym działaniem wpływu. Warto jednak o to dopytać producenta lub też sprawdzić certyfikaty i specyfikację mebla drewnianego.

Pielęgnowanie drewnianych mebli

  • Meble z drewna nie lubią znacznej ilości wody, ponieważ ją pochłaniają, a z tego względu mogą puchnąć. Co prawda, zaimpregnowane drewno nie wchłania aż tak dużej ilości wody, natomiast nie można wystawiać drewnianych mebli na to pochłanianie jej. 
  • Drewno należy wycierać miękkimi ściereczkami i absolutnie należy wykluczyć ostre gąbki. Drewno mimo iż jest solidne to jest bardzo delikatne i można je szybko zarysować, trzeba więc być tu ostrożnym. Dobrze sprawdzą się zatem ściereczki z mikrofibry, które są miękkie, delikatne i uniemożliwiają wchłanianie się wody w drewno.
  • Po wyczyszczeniu mebli drewnianych warto wytrzeć je do sucha, aby nie pozostawiać żadnej wilgoci na meblu. Sprzyja to pochłonieniu przez drewno wody oraz pozostawienie smug.
  • Po wytarciu do sucha, warto meble potraktować produktami bazującymi na woskach czy olejach, które ograniczają osadzanie się kurzu na meblach i niszczenie ich.

Przeczytaj też: http://www.turistiko.pl/azerbejdzan-co-warto-zobaczyc-i-zjesc/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here