Fizjoterapia w ostatnich latach znacznie zyskała na popularności, jako kierunek studiów. Zapotrzebowanie na fizjoterapeutów z roku na rok wzrasta. Z jednej strony jest to związane z tym, że coraz bardziej świadomie podchodzimy do kwestii dbania o własne zdrowie. Z drugiej strony dłuższa średnia życia i choroby związane ze starością (problemy ze stawami, wylewy, złamania) idą z parze z zapotrzebowaniem na zabiegi rehabilitacyjne.
Aby zostać fizjoterapeutą niezbędne jest skończenie studiów wyższych i zdobycie wykształcenia kierunkowego. Najogólniej rzecz ujmując zadaniem fizjoterapeuty jest leczenie oraz pomoc pacjentowi w powrocie do pełnej sprawności. W swojej pracy wykorzystuje on takie metody jak masaż, krioterapia, ćwiczenia fizyczne czy też fizykoterapia, która polega na wykorzystaniu prądów o różnej sile lub też energii cieplnej.
Odpowiedź na pytanie ile zarabia fizjoterapeuta nie jest łatwa i jednoznaczna. Wszystko zależy oczywiście od jego umiejętności, stażu pracy ale przede wszystkim od miejsca, w jakim jest zatrudniony i od formy zatrudnienia. Według serwisów zajmujących się analizą wynagrodzeń w różnych zawodach, średnia zarobków fizjoterapeutów w Polsce wynosi przeciętnie 2900 zł brutto. Taka kwota dotyczy osób, które zatrudnione są na umowę o pracę. Najmniejsze zarobki osiągają osoby, które pracują w publicznych ośrodkach zdrowia, szpitalach i na oddziałach rehabilitacji. Oczywiście ten fakt nie powinien nikogo dziwić. Mimo kiepskich zarobków wydaje się, że praca jaką wykonują jest najtrudniejsza i do czynienia mają z pacjentami najciężej chorymi, np. osobami sparaliżowanymi po wylewach.
Na nieco lepsze zarobki mogą liczyć osoby, które pracują w klubach fitness, gabinetach masażu albo w salonach odnowy biologicznej. Tam, gdzie klient sam płaci za wykonywane masaże i zabiegi zarobki są znacznie wyższe. Jeszcze lepiej, jeśli fizjoterapeuta nie świadczy takich usług w ramach umowy o pracę czy umowy zlecenia, lecz jako osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą. Nie trzeba koniecznie mieć własnego gabinetu, równie dobrze można oferować masaże czy niektóre zabiegi z opcją dojazdu do pacjenta. Jest to szczególnie korzystne w przypadku osób starszych, sparaliżowanych lub z rozległymi złamaniami i urazami, dla których przyjazd do gabinetu fizjoterapeuty byłby bardzo trudny lub wręcz niemożliwy.
Wydaje się jednak, że najwyższe zarobki w zawodzie fizjoterapeuty osiągają ludzie, którzy swoją zawodową karierę związali z branżą sportową. Raczej nikogo nie trzeba przekonywać, że sport zawodowy, zwłaszcza ten na wysokim poziomie, w najwyższych ligach wiąże się z dużą ilością pieniędzy, a zawodnicy są niekiedy warci miliony. W tej branży więc, fizjoterapeuta, który dba o sprawność zawodników jest na wagę złota. Do jego zadań należy wykonywanie masaży relaksujących po skończonych meczach lub też błyskawiczne podjęcie rehabilitacji w przypadku jakichkolwiek doznanych przez zawodnika urazów, aby jak najszybciej przywrócić mu pełną sprawność.