allegro
fot: pixabay.com

W internecie możemy napotkać wiele portali, forów, na których różne osoby wypowiadają swoją opinie na temat konkretnej usługi czy produktu. Widoczne jest to również na mediach społecznościowych. Niemal każda marka obecna na Facebooku ma włączona opcję dodawania recenzji, gwiazdek. Podobnie sklepy internetowe. Często widzimy tam  pod opisem produktu ocenę użytkowników i ich komentarze. Na pewno nie raz zastanawialiście się, czy są one wiarygodne? 

Zobacz też: http://trzypion.pl/jak-wystawic-komentarz-na-allegro/

Czy można ufać opiniom zamieszczonym w internecie

Funkcja komentarzy i ocen w swoim założeniu jest bardzo przydatna. Poznając zdanie tych, którzy  juz skorzystali z danego produktu, usługi, mamy szansę uniknąć rozczarowania. Możemy dowiedzieć się też, jak produkt sprawdza się po jakimś czasie, czy nie ma poważnych usterek, czy faktycznie jest najwyższej jakości. 

To co z założenia było bardzo dobre, niestety, nie jest już takie w praktyce. Najczęściej  zamieszczane są bardzo pochlebne opinie. Część z nich pisana jest przez samych sprzedawców, inne przez ich znajomych, którzy chcą ich wesprzeć w prowadzeniu biznesu. Nie polegajmy więc zbytnio na anonimowych komentarzach, zweryfikujmy osobę, której opinia nas zainteresowała. Nie ufajmy też ślepo negatywnym recenzjom. Co do ich autentyczności również nie mamy gwarancji. Często to konkurencja podszywa się pod niezadowolonych klientów.

Wiarygodne komentarze w systemie Allegro

Najbardziej wiarygodne są komentarze, wystawiane przez osoby, które faktycznie zakupiły dany produkt. Taka gwarancję mamy na przykład w Allegro. Dopiero po dokonaniu zakupu możemy zamieścić opinię na temat kupionego przez nas przedmiotu oraz obsługi ze strony sprzedawcy. Dla Allegro ta wiarygodność jest ważna. System trzykrotnie przypomina i zachęca do wystawienia recenzji po dokonaniu zakupu. Wiadomości te otrzymujemy na maila, są również widoczne z poziomu aplikacji. Dodanie komentarza jest bardzo łatwe. Wystarczy skorzystać z linku zawartego w wiadomości od Allegro. Możemy również to zrobić po wejściu w aplikacje w zakładce Moje zakupy. Na wystawienie oceny mamy ograniczony czas. 

Przeczytaj też: http://www.med-online.pl/jakie-jest-prawidlowe-tetno/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here