Wygodna i praktyczna pościel

Na sen poświęcamy znaczną część naszego życia. Zazwyczaj więc dbamy również o to, aby przebiegał on w komfortowych i przyjemnych warunkach. Znaczenie ma łóżko, materac, a także pościel. To, w co ubierzemy nasze kołdry, ma duży wpływ na wygodę i spokojny sen. Zanim więc wybierzemy typ materiału, warto nieco się zastanowić.

Pościel – jaki materiał najlepszy

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ tak naprawdę pościel wybieramy zazwyczaj według własnych preferencji oraz możliwości finansowych. Dla jednych będzie to więc jedwab, dla innych wełna, a dla innych jeszcze po prostu bawełna. Głównie chodzi o to, żeby pościel była szyta z materiałów naturalnych, czyli w tym wypadku głównie będzie to bawełna, len, wełna lub jedwab. Z tych podstawowych przędz powstają różne odmiany i mieszanki, jak na przykład satyna bawełniana, satyna jedwabna, kora, dżersej, flanela czy bawełna satynowa. Te warianty będą różnić się zarówno jakością jak i ceną. Wcale jednak nie trzeba dużo płacić, aby spało nam się przyjemnie i wygodnie, a pościel prezentowała się elegancko.

Satyna bawełniana – elegancka i szykowna

Satyna to dobry materiał na pościel, szczególnie w okresie lata, ponieważ charakteryzuje się gładką i śliską fakturą, a także subtelnym połyskiem. Istnieje jednak kilka jej odmian, wśród których możemy wyróżnić satynę bawełnianą, jedwabną oraz z tworzyw sztucznych. Wszystkie są bardzo podobne do siebie, ale zdecydowanie różnią się pod względem ceny i na przykład przepuszczalnością powietrza – ta syntetyczna pod tym względem nie będzie dobrym wyborem. Pościel satynowa z bawełny jest delikatna i elegancka, zapewnia również miły chłód, ale jest nieco mniej wytrzymała i dość łatwo się gniecie. Pościel satynowa może być dobrym wyborem na czas letni.

Hybryda na pościele, czyli bawełna satynowa

Nie jest to oczywiście połączenie dwóch różnych materiałów, ale ta sama bawełna, która jednak różni się rodzajem splotu. To właśnie on sprawia, że ten rodzaj bawełny również charakteryzuje się delikatnym połyskiem, gładką strukturą i zdecydowanie bardziej eleganckim wyglądem. Dodatkowo pościel z bawełny satynowej posiada cechy jednego i drugiego rodzaju, czyli dobrze grzeje podczas zimnych miesięcy, ale także delikatnie chłodzi w czasie letnich upałów. Jest także znacznie bardziej wytrzymała i nie gniecie się łatwo. Od tradycyjnej bawełny różni się bardziej subtelnym i eleganckim wyglądem. Przedstawia się także dość atrakcyjnie pod względem cenowym. Warto więc rozważyć jej zakup, gdy szukamy nowej i wygodnej pościeli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here