Ile tygodni trwa ciąża?

Ciąża jest niezwykłym darem, którym obdarzona jest kobieta, ponieważ wówczas w jej ciele powstaje nowe, piękne życie. Oczekiwanie na moment pojawienia się na świecie malutkiego człowieka jest bardzo pięknym czasem, ale niekiedy również ciężką drogą. Proces rozwoju maluszka w łonie matki trwa dosyć długo i niestety często wypełniony jest problemami zdrowotnymi i przykrymi dolegliwościami. Szczególnie na początku ciąży, ponieważ w pierwszym trymestrze oraz w pierwszej połowie drugiego trymestru najczęściej pojawiają się nieprzyjemne objawy do których należą zawroty głowy, mdłości, wymioty, zaparcia, biegunki oraz niestrawność. Podczas ciąży nie można stosować żadnych leków bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem, dlatego kobiety starają się zaradzić problemom domowymi sposobami. Mdłości, to dla przyszłej mamy najbardziej nieznośny z objawów ale można mu zaradzić pijąc dużo wody oraz jedząc często ale w niewielkich ilościach. Bardzo dobrze w tym wypadku także działają migdały, dlatego warto je mieć w zasięgu ręki i gdy tylko nadejdzie uczucie mdłości należy zjeść niewielką ilość. Skuteczne również jest unikanie intensywnych zapachów, dlatego najlepiej zaprzestać używania odświeżaczy powietrza, intensywnych perfum, a do lodówki można wstawić pochłaniacz zapachów. Jeżeli mdłości są bardzo intensywne, a domowe sposoby zawodzą warto udać się na wizytę lekarską, ponieważ lekarz może przepisać środek farmakologiczny hamujący silne mdłości i wymioty.
Przyszła mama, wiedząc ile tygodni trwa ciąża, a jest ich aż czterdzieści, musi nastawić się psychicznie na zmiany jakie zajdą w jej ciele oraz w życiu codziennym kiedy przyjdzie na świat upragniony maluch. Rozstępy i podwyższenie wagi ciała to problemy trudne do zaakceptowania dla niejednej kobiety. Aby zapobiegać rozstępom, ciężarne stosują kremy dostępne na rynku, które działają w skuteczny oraz zadowalający sposób.
Wiadomo, że nasza waga zarówno w ciąży jak i po niej nie będzie taka sama, ale nie ma potrzeby się zamartwiać z tego powodu i wpadać w panikę, ponieważ zbędne kilogramy szybko można zrzucić.
Ponad to, aby nie przytyć zbyt wiele wystarczy odżywiać się zdrowo, jeść regularnie oraz powstrzymać się od podjadania szczególnie słodyczy i bardzo kalorycznych potraw.
Kiedy czas rozwiązania się zbliża, zwykle kobietom towarzyszy stres przed porodem. Jak wiadomo jest to chwila której w swojej wyjątkowości nie można równać z żadną inną chwilą, ale także jest to czas w którym kobieta odczuwa wielki ból, który musi mimo wszystko znieść. Rekompensatą przeżytego bólu jest ujrzenie cudownej małej istoty, która jeszcze niedawno żyła w łonie matki. Kiedy poród dobiegnie końca, położna kładzie dziecko na piersi kobiety, wówczas między mamą a dzieckiem nawiązuje się nierozerwalna więź. Emocje jakie towarzyszą w owej chwili są tak intensywne, że kobieta bardzo często nie pamięta tych wszystkich momentów, które wydarzyły się na sali porodowej.
Zamiana rytmu życia, natłok obowiązków oraz nieprzespane noce mogą
wprowadzić świeżo upieczoną mamę w stan przygnębienia, dlatego warto wygospodarować trochę czasu na odpoczynek oraz relaks.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here