Przeszczep włosów - rodzaje i techniki

Istnieje kilka technik przeszczepu włosów gwarantujących skuteczny i zadowalający efekt. Każda technika ma swoje zdecydowane zalety oraz wady, o których każdy pacjent powinien być poinformowany jeszcze przed zabiegiem. Dla niektórych osób to jedyny sposób na powrót do normalności, np. po wypadku czy zmianie płci.

Przeszczep włosów Katowice – techniki i rodzaje

Jedną z głównych metod są tzw. mikroimplanty, które wszczepia się w miejsca pozbawione włosów lub o znacznym przerzedzeniu. Inną techniką są mikronakłucia, które zawsze stosuje się pod odpowiednim kątem, aby uzyskać jak najbardziej naturalny wygląd. W tych wypadkach włosy najczęściej pozyskuje się z tylnej części głowy, tzw. potylicy. Popularną techniką jest także body hair transplant, gdzie włosy do przeszczepu pobiera się z innych części ciała, np. klatki piersiowej lub spod pachy. Jednymi z najnowszych technik są GHO oraz S.A.F.E.R. Pierwsza z nich wykorzystuje igły do pobierania włosów, a druga wykorzystuje podciśnienie. Wszystkie mają oczywiście wady i zalety. Po jednych pozostają blizny, inne trwają bardzo długo, a jeszcze inne najlepiej sprawdzają się tylko w przypadku mężczyzn. Klinika przeszczepu włosów zawsze dobiera właściwą metodę zależnie od indywidualnego przypadku.

Przeszczepianie włosów – efekty

Głównym celem oraz efektem, jaki ma nastąpić po tym zabiegu, jest uzupełnienie oraz zagęszczenie naszej fryzury. Rezultaty oczywiście bywają różne. Czasem jest to także proces długotrwały i na ostateczny efekt trzeba poczekać znacznie dłużej. Niemniej do najważniejszych zalet oraz efektów przeszczepienia włosów jest właśnie ich większa gęstość oraz nowe włosy w miejscach, gdzie ich szczególnie brakowało, np. w okolicach brwi, na torsie, czy po prostu na głowie. Zabiegi te cieszą się coraz większą popularnością, wiele wskazuje więc na to, że są naprawdę skuteczne. Istnieją jednak pewne przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Są to między innymi niektóre choroby czy łysina zajmująca większość głowy, o których na pewno poinformuje nas klinika przeszczepu włosów.

Przeszczep włosów Katowice – cena

Przeszczepianie włosów nie należy do najtańszych zabiegów. Cena może się wahać od 2000 do nawet 10000 złotych. Wszystko oczywiście zależy od stopnia wyłysienia i ilości implantów, które należy w tym wypadku przeszczepić. Ostateczna cena jest więc uzależniona od indywidualnych przypadków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here