CoolSculpting, czyli kriolipoliza na nowo

Medycyna estetyczna daje możliwość poprawienia swojego wyglądu wszystkim tym, którzy zmagają się problemami praktycznie niemożliwymi do wyeliminowania takimi metodami jak dieta czy regularna aktywność fizyczna. Jednym z najpopularniejszych wśród kobiet i mężczyzn zabiegów jest kriolipoliza.

Kriolipoliza Katowice — z natury do gabinetu

Postęp technologiczny w połączeniu z nieustannie poszerzaną wiedzą umożliwia dalszą ewolucję dziedzin takich jak medycyna, w tym także medycyna estetyczna. Dzięki obserwacji zjawisk naturalnie występujących w przyrodzie naukowcy opracowali sposoby na wykorzystanie ich właściwości w warunkach laboratoryjnych i przenieśli je do gabinetów lekarskich.

Wykorzystanie wpływu, jaki mają na tkanki organizmu człowieka niskie temperatury, nie jest niczym nowym. Krioterapia w reumatologii czy wymrażanie znamion u dermatologa to już właściwie klasyka. Również medycyna estetyczna korzysta z tego rozwiązania.

Kriolipoliza to zabieg polegający na poddawaniu komórek tłuszczowych działaniu niskich temperatur. Zamrażanie tkanki tłuszczowej odbywa się przy pomocy specjalistycznego urządzenia, które zasysa próżniowo odpowiedni fragment ciała. Do tej pory zabieg ten wykonywano na większej powierzchni, ale z chwilą pojawienia się na rynku urządzenia CoolSculpting nastąpiła rewolucja.

Kriolipoliza Katowice — nowa estetyka

CoolSculpting to urządzenie umożliwiające eliminację niechcianej tkanki dzięki wywołaniu zjawiska kriolipolizy. Różnica między dotychczas stosowaną metodą a możliwościami, które daje nowe urządzenie, polega na wielkości fragmentu ciała, na którym chcemy przeprowadzić proces, jakim jest zamrażanie tkanki tłuszczowej. Nowe urządzenie do kriolipolizy CoolSculpting pozwala na niezwykle precyzyjne określenie znacznie mniejszego niż do tej pory obszaru, który poddany zostanie działaniu niskiej temperatury. Dzięki temu możemy w końcu pożegnać tak trudne do zlikwidowania nadmiary niechcianej tkanki na ramionach, szczęce czy podbródku.

Przeprowadzany w gabinecie medycyny estetycznej w Katowicach zabieg kriolipolizy z użyciem technologii CoolSculpting jest dedykowany osobom o prawidłowej wadze, które chcą skorygować widoczne mankamenty swojego ciała w miejscach trudnych do wyćwiczenia. W związku z tym, że procesowi poddawany jest niewielki obszar tkanek, nie jest to zabieg dla osób zmagających się ze znaczną nadwagą. Naturalnie nikt nikomu nie zabroni poddania się tej procedurze, jeśli nie będzie do tego przeciwwskazań medycznych, o czym zadecyduje lekarz przeprowadzający konsultację. Trzeba jednak pamiętać, że kriolipoliza przeprowadzana metodą CoolSculpting ma na celu zniwelowanie małych niedoskonałości i w przypadku znacznej ilości tkanki tłuszczowej efekt przeprowadzonego zabiegu może być po prostu niezauważalny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here