Nowoczesny transport

Żyjemy w czasach gdzie, granice państw oraz dalekie odległości na mapach przestają być problemem. Świat stoi bardziej na wyciągnięcie ręki niż kiedykolwiek. Ma na to wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest rozpowszechnianie się języka angielskiego jako języka międzynarodowego. Stawianie w większości państw nacisku na jego naukę sprawiło, że w ogromnej ilości miejsc do jakich się nie udamy, mamy możliwość znalezienia przynajmniej kilku osób z którymi możemy dogadać się po angielsku. Dzięki telewizji i internetowi, informacje z wielu zakątków globu trafiają do nas praktycznie natychmiast. Daje to możliwość bycia nie tylko obywatelami danego państwa, ale też poniekąd obywatelami świata.

Jednak jednym z najważniejszych czynników jest zdecydowanie ogromny przełom i ciągły rozwój w dziedzinie transportu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych maszyn mamy możliwość przemieszczania się niezwykle szybko i dogodnie nie tylko po lądzie, ale też i w powietrzu. Możemy podróżować kolejami o wiele szybciej niż kiedyś to było, a w krajach o najbardziej rozwiniętej technologii, pociągi kursują z prędkością nawet kilkuset kilometrów na godzinę.

Jednak to lotnictwo stworzyło prawdziwy przełom w podróżowaniu. To niesamowite jak rozwinęła się awiacja w tak krótkim czasie, jaki upłynął od czasu pierwszego lotu do dnia dzisiejszego. Obecnie podróż samolotem zalicza się do najszybszej i najbezpieczniejszej formy transportu. Każdego dnia w powietrze wzbija się niezliczona ilość maszyn, transportująca ogromne ilości zarówno pasażerów jak i różnego rodzaju towarów. Kilka godzin lotu i możemy przekroczyć ocean lub znaleźć się na drugim końcu świata.

Rzeczą nie pozostawiającą cienia wątpliwości jest fakt, że transport będzie nadal rozwijany. Co się z tym wiąże?
Przede wszystkim to, że nieustannie będzie na rynku zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników obsługujących tenże transport. Form zatrudnienia jest wiele. Potrzeba logistyków, konduktorów, maszynistów, kierowców, pracowników stacji kolejowych i dworców. Ogromna ilość osób potrzebna jest również do branży lotniczej. Zapotrzebowanie na doświadczonych pilotów jest bardzo duże. A ile zarabia pilot? Z całą pewnością nie może on narzekać na niskie zarobki. Wysokie płace pilotów są jednak związane z olbrzymią odpowiedzialnością z jaką zmagają się przy każdym locie. Dodatkowo na pokładzie pracują także stewardzi i stewardessy, dbający nie tylko o komfort pasażerów, ale i przede wszystkim o ich bezpieczeństwo. Do tego dochodzi cała masa obsługi naziemnej. Jedną z najbardziej obarczonych odpowiedzialnością jest naziemna praca kontrolerów ruchu lotniczego. Jest to bardzo stresujący zawód, ale również bardzo dobrze płatny. W portach lotniczych pracują również inni pracownicy, odpowiedzialni za odprawę celną, kontrolę bagażu, obsługę gastronomiczną, sklepy, obsługę bramek… i wiele innych ludzi niezbędnych do tego abyśmy bezpieczne mogli przedostać się w wybrane miejsce.

Nowoczesny transport nie tylko otwiera nam świat, ale także tworzy ogromną ilość miejsc interesującej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *